Forum Linkin Park Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Kącik historyczny
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Linkin Park Strona Główna » Kąciki naukowe Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Kącik historyczny
Autor Wiadomość
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Kącik historyczny Odpowiedz z cytatem
To dział w którym możecie uzyskać poradę (w miarę możliwości) nt. zagadnień z historii a także pogadać o różnych historycznych wydarzeniach na luzie i na poważnie Wink.

Jest to dział dla tych którzy kochają historię, dla tych którzy muszą ją pokochać z musu i dla tych, którym ten przedmiot spędza sen z powiek.

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Sob Wrz 22, 2007 22:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
Reklama







Sob Wrz 22, 2007 22:36
MadziakS
znajomek


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2276

Post Odpowiedz z cytatem
To ja chyba należę do tej trzeciej grupy Razz.

Nadiya, może przeoczyłam gdzieś, ale czym zamierzasz zająć się w przyszłości ? :>
Sob Wrz 22, 2007 22:39 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
No powiedzmy, że tutaj na tego typu offtop mogę sobie i Tobie pozwolić. Marzę o prawie albo politologii bądź dziennikarstwie. Historia zawsze będzie moją pasją, cokolwiek bym w życiu nie robiła Wink. A Ty?

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Sob Wrz 22, 2007 22:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
MadziakS
znajomek


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2276

Post Odpowiedz z cytatem
Dla mnie jeszcze za wcześnie na takie przemyślenia. Jeszcze może znajdę swoje powołanie Razz.
Sob Wrz 22, 2007 22:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ziuta91
znajomek


Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 1589
Skąd: myślenice

Post Odpowiedz z cytatem
Wreszscie ludzie, którzy lubią historię.Very HappyVery HappyVery Happy: I LP.Very HappyVery HappyVery Happy
Nie Wrz 23, 2007 11:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
No a jak, przecież to takie śliczne połączenie Very Happy.

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Nie Wrz 23, 2007 12:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
mix
Moderator


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 247
Skąd: Łomża

Post Odpowiedz z cytatem
Bardzo dobry dzial ! Wiadomo, kazdy jest dobry z innej dziedziny i w miare mozliwosci mozna sobie pomagac.

Jesli chodzi o moja prace domowa to mam napisac historykje z uzyciem takich slow:
- deprive (pozbawiac)
- devote (poswiecac)
- essential (niezbedny)
- climate (klimat)
- gigantic (gigantyczny)
- scatter (rozrzucac)
- conquer (pokonywac, zwyciezac)
- evidence (dowody)
- gather (zgromadzic)

Historyjka ma byc na dowolny temat, oczywiscie po angielsku, ale z tlumaczeniem sobie poradze. Chodzi o to, ze ja nie moge nawet wymyslec o czym mam pisac. Koles chce nam niby ulatwiac i nie narzuca tematow...

Ma ktos jakis pomysl ? Very Happy Ratujcie Laughing Cool

_________________
Nie Wrz 23, 2007 15:16 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ziuta91
znajomek


Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 1589
Skąd: myślenice

Post Odpowiedz z cytatem
Hm...ja ci tu zaraz historyjkę wymyślę.^^ Była sobie kraina- Poland, w której klimat był idealny. Zresztą wszystko było idelane. Nagle zjawił się gigantyczny potwór- Talinda i porozrzucał wszystkie choupki jakie tylko widział, przez co pozbawił ludność miejsca zamieszkania. Początkowo twierdzono, że to klatwa zesłana przez bogów, lecz znalazło się kilku niedowairków-Majk, Rob, Joe, Phi i Mojżesz, którzy dostarczyli niepodważalnych dowodów, iż to owy wielkolud jest sparwcą ich nieszczęść.Zapanowała panika. W tej wiosce znalazł się jeden bohater-Chester, który postanowił się poświęcić dla reszty i zaryzykować walkę z olbrzymem. Wiedział, ze sam sobie nie poradzi więc zgromadził w ratuszu pomocnych wojowników-fanki z linkinpark.phorum.pl i niezbędny sprzęt. Późnego wieczora wyruszli w drogę na pole bitwy. Razem z pomocnikami waleczny Chester pokonał obleśnego olbrzyma Talindę i wszscy żyli długo i szczęśliwie.^^
Nie Wrz 23, 2007 16:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mix
Moderator


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 247
Skąd: Łomża

Post Odpowiedz z cytatem
Bardzo dobre Smile Dziekuje bardzo. Biore sie za tlumaczenie. Jak moge sie odwdzieczyc ? Smile

_________________
Nie Wrz 23, 2007 16:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MadziakS
znajomek


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2276

Post Odpowiedz z cytatem
mix, ślij jej virtualne buziaki ^^.
(BTW, historia boska!).

A hista to:

Dokumenty dotyczące sprawy polskiej wydane przez państwa centralne i państwa ententy.

Jedno mam, bo zdążyliśmy napisać:
Akt 5 listopada(1916)-wydany przez Niemcy i Austro-Węgry.
Nie Wrz 23, 2007 17:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
MadziakS napisał:
mix, ślij jej virtualne buziaki ^^.
(BTW, historia boska!).

A hista to:

Dokumenty dotyczące sprawy polskiej wydane przez państwa centralne i państwa ententy.

Jedno mam, bo zdążyliśmy napisać:
Akt 5 listopada(1916)-wydany przez Niemcy i Austro-Węgry.


Mi do głowy przychodzą te dokumenty:

-Akt 5 – go listopada, czyli proklamacja do mieszkańców Lubelskiego Generalnego Gubernatorstwa z 5 – go listopada 1916 r.,
- Proklamacja rosyjskiego Rządu Tymczasowego do Polaków, wydana w Petersburgu 29. 02. 1917 r.,
- Deklaracja Praw Narodów Rosji z 3. 09. 1917 r.
-Orędzie prezydenta Wilsona do Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej z 8. 01. 1918 r.
- Traktat brzeski z 3. 03. 1918 r.

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Nie Wrz 23, 2007 21:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
mix
Moderator


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 247
Skąd: Łomża

Post Odpowiedz z cytatem
No skoro tak latwo i szybko Wam wtedy poszlo z historyjka dla mnie to bede tak laskawy i dam Wam szanse do sprawdzenia sie jeszcze raz Smile Z tym, ze nie musicie sie spieszyc bo czas jest do pazdziernika, ale kto pierwszy ten lepszy...zawsze mozecie poproscic o cos w zamian =))

Slowka:
Zabraniac, Uczestniczyc, Wola, obfity, okazja, skapy, zaprzeczac, dyskryminowac, kontynuowac.

_________________
Pon Wrz 24, 2007 21:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
Mix a to mają być zdania po angielsku? W ogóle to muszę zrobić kącik językowy:polski, ang, francuski.

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Pon Wrz 24, 2007 22:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
mix
Moderator


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 247
Skąd: Łomża

Post Odpowiedz z cytatem
Nadiya89 napisał:
Mix a to mają być zdania po angielsku? W ogóle to muszę zrobić kącik językowy:polski, ang, francuski.


Nie no bez przesady, wystarczy, ze napiszecie po Polsku, a przetlumacze sobie sam ze slownikiem, albo poprosze siorke o pomoc.

_________________
Pon Wrz 24, 2007 22:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
A czy to muszą być słówka w bezokolicznikach czy mogą np. zamiast zabraniać : zabraniają itp.?

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Pon Wrz 24, 2007 22:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
Reklama







Pon Wrz 24, 2007 22:18
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Linkin Park Strona Główna » Kąciki naukowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Linkin Park  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online