Forum Linkin Park Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Kącik historyczny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Linkin Park Strona Główna » Kąciki naukowe Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Kącik historyczny
Autor Wiadomość
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
Doskonale Cię rozumiem Sad.

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Pią Paź 26, 2007 23:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
Reklama







Pią Paź 26, 2007 23:06
ziuta91
znajomek


Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 1589
Skąd: myślenice

Post Odpowiedz z cytatem
A moze wie ktoś na czym polega przyspieszenie dośrodkowe?? ALbo rozpisywanie pierwiastków na elektrony, podpowłoki, kwantowe ??iTd??:DAlbo ma opracowaną pieśń o Rolandzie, motyw średniowieczny: Taniec śmierci? wraz z przykładami sztuki, albo filmu???
Sob Paź 27, 2007 13:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MadziakS
znajomek


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2276

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mam jakieś opracowanie Pieśni o Rolandzie, ale nie wiem gdzie x/.
Sob Paź 27, 2007 17:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ziuta91
znajomek


Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 1589
Skąd: myślenice

Post Odpowiedz z cytatem
Heh jak narazie znalazłam w jakimś repretytorim maturzysty.....hah nawet nie wiem co to.Very Happy Jak narazie tkwię jeszce w armi Starożytnego Egiptu i w Wieśniakach.Very HappyVery Happy Hahaha.:d Ale jak znajdziecie coś o tym Rolandzie, najlepeij prostym językiem to będę wdzieczna..Wink
Sob Paź 27, 2007 17:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MadziakS
znajomek


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2276

Post Odpowiedz z cytatem
Okej, zobacze.
Sob Paź 27, 2007 18:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
ziuta91 - wystarczy tylko chwilę poszukać w necie;] no to czas nawyższy wiedzieć co to repetytorium maturzysty już Very Happy. To będzie Twoja Biblia w maturalnej cha cha Very Happy.
A tak na poważnie masz tutaj opracowanie i streszczenie: korzystaj do lektur z tej strony klp.pl ma świetne opracowania i streszczenia dla tych co nie czytaja np. ksiazek ale streszczenie jest też świetne do utrwalenia wiadomości z lektury i w ogóle opracowanka też są świetne !Very Happy

A tu masz "Pieśn o Rolandzie":
opracowanie: http://piesn-o-rolandzie.klp.pl/ser-208.html
i streszczonko: http://piesn-o-rolandzie.klp.pl/a-6227.html
i motyw średniowieczny tańca śmierci:
tu ktoś pisał post o tym co potrzebujesz, przewiń stronkę tam ludzie podają jakieś pliki, polecam m.in. z Huizngi (sama korzystam z "Jesieni średniowiecza" do opracowywania ustnej matury i to świetna książka": http://www.staropolska.gimnazjum.com.pl/tradycja/sredniowiecze/Johan_Huizinga_02.html

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Nie Paź 28, 2007 00:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
ziuta91
znajomek


Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 1589
Skąd: myślenice

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki wielkie, życie mi ratujesz.:DJa dziś z gorączką to nawet nie kminiłam tekstu tej pieśni co mma w podręczniku i nie wiedziałam kim ten Rolo wogóle był.Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy
Nie Paź 28, 2007 17:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
Powiedz Pani tak: Rolo-wporzo kolo xd.

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Nie Paź 28, 2007 23:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
mix
Moderator


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 247
Skąd: Łomża

Post Odpowiedz z cytatem
To co zwykle. Na dzisiaj (tzn ja mam oddac w Czwartek, czyli musze dzisiaj zrobic). Prosze chociarz o jakis pomysl, o czym moze byc. Z gory dzieki.

Slowka:
- motive (poruszający)
- persecute (prześladować kogoś)
- worry (zmartwienie)
- allegiance (wierność - idei, przywódcy itp.)
- quarrel (sprzeczka, zatarg)
- ridicule (wyśmiać, naigrywac sie)
- debt (dług, wierzytelność)
- experiment (doświadczenie, jakis eksperyment)
- right (racja, słuszność)

_________________
Wto Paź 30, 2007 03:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
Wczoraj nieznajoma staruszka opowiedziała mi poruszającą historię z jej młodości . Jej mąż był prześladowany przez dawnych kolegów, z którymi przestał się zadawać dla dobra ich związku. Prześladowanie było ich wielkim zmartwieniem. Zawsze był wierny przywódcy grupy, do której należał. Był to gang, więc obracał się w złym towarzystwie. Gdy poznał swoją żonę zerwał z nimi kontakt. Ale nie rozstali się pokojowo. Między nim a szefem grupy doszło do zatargu, a inni członkowie wyśmiewali się z niego spotykając go na ulicy, bowiem wszyscy mieszkali w jednej dzielnicy. Do tego upominali się groźbami o zaciągnięty przez mężczyznę przed kilku laty dług. Żona zaproponowała mężczyźnie pewien eksperyment: po cichu współpracował z policją, dzięki czemu udało ująć się gang stróżom prawa w szybkim czasie. Na początku mężczyzna nie chciał posłuchać żony i współpracować z policją, ale po tym jak zastali skazani i posadzeni w więzieniu, i kiedy oni i cała dzielnica była już bezpieczna, przyznał jej rację.

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Sro Paź 31, 2007 01:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
mix
Moderator


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 247
Skąd: Łomża

Post Odpowiedz z cytatem
Dzieki wielkie, uratowalas mi zycie !

_________________
Sro Paź 31, 2007 04:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nadiya89
Administrator


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1161
Skąd: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
Nie ma za co, cieszę się, że mogłam pomóc Smile.

_________________


W głębi Twych oczu można się utopić. Ja już to dawno zrobiłam:D:* (to o adminie Adku:D)

LINKIN PARK FOREVER!!
Sro Paź 31, 2007 12:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
MadziakS
znajomek


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2276

Post Odpowiedz z cytatem
A więc mam temat:
Udowodnij w rozprawce, że 'dzieje Tristana i Izoldy to opowieść o triumfie życia nad smiercią".

Jakies argumenty ? HELP!!
Nie czytałam ksiazki, tylko stresczenie, ale
wydaje mi się, ze oni zmarli na koncu ?:>
I ta miłosc to wyrastający krzak z grobu ? Very Happy.
A jakie inne argumenty na poparcie tej tezy?
nie mam zielonego pojęcia, pomoże ktoś co mam z tym zrobic ? :*.
Pon Lis 05, 2007 15:27 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choco
znajomek


Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 155

Post Odpowiedz z cytatem
Troche za późno sie chyba z tym obudziłam, ale miałam takie coś w gimnazjum...
Bo z tego ich grobu wyrósł krzak głogu i że ich na zawsze połaczył...
i że mimo rozłąki i przeciwności losu ich serca łącza się nie baczac na ryzyko, że są bezsilni wobec losu, sobie przeznaczeni...ich uczucie to droga bez powrotu, tam jakiś miłosny napój chyba był nie? że to nigdy nie osłabnie...
Aaaa i chyb aże jak ten głog wyrósł to ludzie go wycieli, a on nastepnego dnia wyrósł na nowo, ktoś go znów wyciął i raz jeszcze odrósł i zrozumieli że tej miłosci śmierć nie pokona..
Ech chyba nie za wiele pomogłam:/

_________________
I wanna runaway, never say goodbye..
"Mike jest taki słodki..chciałbym mieć jego dzieci"-Mr. Hahn
LINKIN PARK IS A PART OF ME. GET IT?
Pon Lis 05, 2007 21:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MadziakS
znajomek


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2276

Post Odpowiedz z cytatem
To to i ja wiedziałam, trochę omawialiśmy. W ogóle nie mam pojęcia w jakiej to formie ma być Sad. Coś takiego jak Ty w skrócie opisałaś, musze umieścić w rozprawce, ale całkiem argumentów nie mam:/.
Wto Lis 06, 2007 15:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Wto Lis 06, 2007 15:20
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Linkin Park Strona Główna » Kąciki naukowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Linkin Park  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online